ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

.

Δευτέρα 20 Ιουλίου 2009

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΜΤΒ

Με μεγάλη συμμετοχή από όλη την Ελλάδα που ξεπέρασε τους εκατό αθλητές και αθλήτριες ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΜΤΒ στο Δήμο Οινούντας.
Η Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση του Νομού Λακωνίας, σε συνεργασία με τον Σπαρτιατικό Γυμναστικό Σύλλογο διοργάνωσαν το Πρωτάθλημα και οι εντυπώσεις τόσο των αθλητών όσο και των παρευρισκομένων ήταν θετικές!
Αγωνιστικά η ομάδα έδωσε το παρών με δεκαπέντε αθλητές που έδωσαν όλοι τον καλύτερο εαυτό τους!
Ο Σπαρτιατικός Γ.Σ στην ομαδική σκυταλοδρομία καταταχθεί 9η ανάμεσα σε 11 ομάδες, μια θέση που δεν της αξίζει καθώς αντιμετώπισε τεχνικό πρόβλημα στο ποδήλατό του αθλητή μας Χρήστος Βορβής .
Στον αγώνα cross country ο Γιαννόπουλος Χρήστος στην Κατηγορία Μάστερς είχε την καλύτερη απόδοση όπου και κατέλαβε την 4η θέση.
Άτυχος ήταν ο Ηλίας Κρητικός στην κατηγορία Εφήβων αφού είχε σκασμένο ελαστικό και ενώ ήταν στην 5η θέση στην 1η στροφή του αγώνα, τελικά τερμάτισε 17ος.